Ako odnaucit steniatko hryzt dcerku?

Ahojte. Som tu medzi vami nova a verim ze sa tu dozviem rady, ako si poradit s nasim klbkom. Zacnem asi tym ze mame 2 mesacneho bernika. Je uzasny, hravy a na nas dospelych aj relativne poslusny. Rad a rychlo sa uci, hlavne za maskrtku. S jednou vecou ale mame strasny problem. Mam 5 rocnu dcerku a ked ju uvidi, uz proti nej bezi s otvorenou pusou a len hryzt a hryzt. Ja viem ze jej nechce ublizit, ale aj viem ako to boli ked kusne. Mna uz posluchne, ked poviem nesmies, ale od dcerky ho musime doslova odtrhnut a este mu dat aj jemne po nufaku a dcerka sa musi drzat niekde, kde drobec nedociahne. Viete mi prosim poradit ako ho tento blby zlozvyk oducit? Lebo tu neplatia ani maskrtky. :( Havka velmi lubime a bitku neuznavam, ale dcerku lubim este viac a chcem aby si rozumeli a dcerke zostali vsetky koncatiny. Vopred dakujem. Krasny predvecer. Janka
Reklama
Sju_zi
pred 6 rokmi
Mame momentálne tiež malého špunta ( aj psa aj dcérku :D ) a my sme to riešili tak že keď ju len chytil zubami tak som mu povedala nesmieš a keď prestal odmena a rovnako dostal odmenu keď ju nechcel hrýzť ale ju oblizol :) naučila som ho že môže hrýzť hračky ale nás nie :) neviem či som pomohla každopádne držím palce
Blog Fórum