svorka

dobry den, prosila by som skusenych psickarov (najlepsie ktori mali a vyriesili problem podobny tomu nasmu) o radu : mame takmer trojrocneho zlateho retrievera - naozaj uzasny, poslusny, mily a pokojny psik. k nemu sme si cca pred pol rokom zobrali psika z utulku - este steniatko (teraz mal jeden rok). utulkac je krizenec niecoho velkeho, pravdepodobne RTW a NO, mozno cosi z dobermana... no proste nik nevie. ))) mlady bol krasny, mily a zlaty... az do doby pred cca dvomi mesiacmi, ked utulkac zacal velmi agresivne napadat nasho starsieho psa, velmi ziarli (nesmiem sa retrievera ani dotknut, inak sa mlady okamzite po nom vrhne a hryzie kam dosiahne!). dali sme ho kvoli tomuto aj kastrovat, ale nepomohlo. na cvicaku sa chova celkom fajn, ani neriesi inych psov, len toho nasho, nechapem preco, ved retriever je taky dobracisko - je mi ho hrozne luto, ked vidim, ako sa boji prist aj k miske s vodou, ked mlady vycina. okrem toho utulkac nam stale uteka, uz sme to riesili aj zabezpecenim - zvysenim plota, ale on proste prelezie aj to... posl.dni ho drzim normalne priviazaneho na 8 m retazi. som v koncoch s nervami z neho. viem, ze take riesenie mu vobec neprospieva, ale on proste terorizuje celu rodinu. ked je sam, je vsetko ok - dokaze byt mily, uzasny, priatelsky... ale ta jeho ziarlivost nema hranice. mam male dcerku a priznam sa - samu by som ho s nim na zahrade nenechala ani minutu, aj ked je uviazany. dalej to takto nejde... viete mi prosim niekto poradit co robit? potrebujem jeho spravanie vyriesit... je este mlady a blaznivy, snazim sa obom psom venovat rovnako, aj ked pravna je, ze viac beriem na prechadzky utulkaca a vzdy radsej unavim jeho - ci uz cvicenim, alebo dlhou prechadzkou, ale on je neznicitelny... dakujem za reakcie
Reklama
Lara111
pred 5 rokmi
Niesom síce žiadny profesionál ale možno je to pubertou
Blog Fórum